Tvoríš si svoj život VEDOME, s Radosťou a v plnom zdraví?

 

7 dôvodov, prečo sa chronicky chorí ľudia neuzdravia

Pravdepodobne každý z nás má vo svojej blízkosti niekoho, kto má dlhodobý, chronický problém. Ak máte okolo seba zdravých a šťastných ľudí, je to fantastické. Ani nemusíte ďalej čítať...

Väčšina z nás má opačnú skúsenosť. Často sa pozeráme a počúvame svojho blízkeho, či suseda so súcitom, až ľútosťou.

Niektorí z nich o tom nehovoria, no je to "vidieť", že im to prinajmenšom znepríjemňuje život. Iný majú potrebu o svojom chronickom probléme hovoriť a dobre im padne aj ľútosť. Majú pocit pochopenia.

Čo im však bráni zmeniť ich stav a uzdraviť sa?

Alebo...čo Vám bráni zmeniť svoj stav, ak ste v tej situácii dokonca konkrétne Vy sám/a?

Cesta je len jedna. A najlepšia cesta je jednoduchá, priama.

Vyvolávajú vo vás predchdzajúce vety zvedavosť alebo vás podráždili? Aká jedna cesta a ešte k tomu jednoduchá v súvislosti s chronickým problémom? Čo je to za nezmysel? 

To by už bol každý v pohode a zdravý!

Áno, máte pravdu, ak...., by bol každý ochotný to urobiť.

Čo urobiť? 

Niekoľko základných krokov, ktoré výrazne ovplyvňujú výsledok. Kľudne si ich prejdite a odškrtávajte. Áno, či nie....?

Poznáte to: “Každá cesta vedie do Ríma” Otázka je, akú trasu si zvolíte. Priamu a jednoduchú alebo si "chcete" pozrieť ešte predtým Londýn, Ameriku, Tokio...? A až potom do Ríma. Ešte sa tu ponúka jedna otázka, no k tej sa dostaneme neskôr.

Letecké spoločnosti dávajú niekedy takéto nelogické postupnosti. Môj syn, ako študent letel z Bratislavy do New Yorku cez Budapešť a Waršavu :) Tak to bolo lacnejšie. Študentovi až tak nevadí dĺžka cesty. Únava je len malá nepríjemnosť oproti lepšej cene.

Pozrime sa ešte spolu na to, čo prináša chronický problém.

Určite sa zhodneme na tom, že sú to nepríjemnosti až utrpenie rôzneho stupňa. Viete si predstaviť, že by to niekto chcel zažívať a pretrvávať v tom stave?

Prečo je potom toľko chronicky chorých ľudí? Vlastne sa vôbec nemusíme zamerať len na zdravie. Chronické problémy nájdeme v každej oblasti života.

 

Čo vám alebo ľuďom vo vašom okolí bráni zmeniť svoj stav?

Zamyslite sa a buďte k sebe úprimní. V prípade iných ľudí, pozorujte bez posudzovania. Niektoré body vás prekvapia, veď robíte "všetko, čo sa dá". Je možné, že si to bude treba prečítať znova a znova. Až potom začnete nachádzať to, čo práve vás skutočne brzdí.

 

1. PRIORITA - čo je pre vás dôležité a dôležitejšie?

Je pre vás dôležité úplne odstrániť ten chronický problém? Alebo ho zakaždým len zmierniť na znesiteľnú úroveň? Lebo..nemáte čas, "teraz" je dôležitejšie niečo iné a pod.

Je to podvedomý program ktorý riadi aj ostatné dôvody. Väčšinou si ho neuvedomujete a preto si zároveň neuvedomujete nakoľko vám bráni v uzdravení. Bráni vám nastaviť si a dodržať jednotlivé kroky a zmeniť návyky.

 

2. PRESVEDČENIA typu: "to sa nedá", "nedokážem to",

 mám takú povahu a to už nezmením...

Tieto presvedčenia sú vlastne vaše rozhodnutia. Môže vám ich vysvetľovať a vyvracať ktokoľvek,  kým ich vy sami nezmeníte, bude to podľa vás, presne tak. Viac v bode 7

 

3. ZACYKLENIE - myšlienky vs pocity

Ako to vlastne je? Myšlienky vytvárajú pocity alebo je to opačne?

Stačí, ak budete nejaký čas pozorovať a uvedomovať si súvislosti. Zvykneme hovoriť, že "prepadol ma pocit". Odkiaľ sa vynoril? 

Ak sa vám to stane, premyslite si, aké myšlienky ste rozvíjali. Na čo ste mysleli a akým spôsobom. Aké scenáre ste si v duchu vytvárali a predstavovali? Premietali ste si nejakú situáciu z minulosti a ....vyvolávalo vám to pocit radosti alebo ste si niečo vyčítali a cítite sa z toho nanič?

Pocity si tvoríme a živíme myslením, Myšlienky sú vlastne naše komentáre k situáciám, každú minútu nám prebehne hlavou “milión” myšlienok. Ktorú z nich si vyberiete a rozvíjate a hlavne akým spôsobom. Vytvára to vo vás pocity viny, strachu, hnevu a máte pocit, že strácate silu a energiu? Alebo hľadáte vysvetlenia, pochopenie a riešenie situácie a napĺňa vás to silou a energiou?

Práve od toho závisí naša nálada, ale aj zdravie a pohoda. Myšlienkami, ktorými si tvoríme nepríjemné pocity sa presúvame na nižšie vibračné úrovne. Tam sa často zamotávame v labyrinte. Ak sa zdržíme dlhšie, môže sa to prejaviť na fyzickej úrovni, zdravotným problémom. Ak sa tam zacyklíme, vzniká chronický problém. Potom je náročnejšie nájsť výťah alebo schodisko a posunúť sa vyššie.

Myšlienkami, ktorými si tvoríme príjemné pocity a hľadáme spôsoby a cesty k radosti, nám aj na fyzickej úrovni prispievajú k zdraviu a pohode. Čím viac situácií a činností, ktoré nám prinášajú radosť a robíme ich s radosťou, si vyberáme, tým krajší je náš život a zdravšie je naše telo.

Ak sa vám páči zacyklenie sa, tak radšej na vyšších úrovniach vedomia, s radosťou. Mne osobne sa tam páči a je to nákazlivé :) 

Zvykáte si a cítite sa doma na tých úrovniach vedomia, kde sa často zdržiavate vy a vaše blízke okolie. Je náročné a takmer nemožné udržať sa v radosti v prostredí, kde je veľa utrpenia. Kde sa ľudia "bahnia" v emóciách a nepríjemných pocitoch. Často to robia nevedomky a sťahujú na nízke vibračné "poschodia" aj svoje okolie.

 

4. “Chcem byť zdravý” - aké pocity tá veta vo vás vyvoláva?

Veta "chcem byť zdravý/á" znie ako rozhodnutie a často aktivuje urobiť kroky ku zdraviu.

Na druhej strane môže vyvolávať aj napätie a stres z toho, že to ešte zďaleka nie je, že nie ste zdraví. A tým vytvárať pocit nespokojnosti. Paradoxne potom, keď vidíte zdravého človeka, máte nepríjemný pocit, lebo je vám ľúto, hneváte sa a pod., že to ešte vy nemáte.

 
5. Zmena stravy a pitného režimu, celkovo životosprávy 

Viete, že je nevyhnutná, ale ako to zmeniť? Chýbajú informácie, napriek tomu, že ich je všade okolo obrovské množstvo. Potrebujete však nájsť ten svoj spôsob. A dôležité sú základné pravidlá. Onedlho tu nájdete preklik na návody :)

Zatiaľ môžete využiť konzultáciu, terapiu, kde dostanete návod šitý na mieru priamo pre vás :)

 

6. Často hovoríte: “Mám ....x diagnózu”, "som chorí", "mám ..... problém"

Mám a Som sú pre náš informačný systém vyhlásenia, ktoré sa do podvedomia zapisujú ako fakty a naše pravdy, presvedčenia. A ako som spomenula vyššie, presvedčenia môžu výrazne brániť zmene.

Ak je to tak, tak sa to nemôže v žiadnom prípade zmeniť. Vzniknuté zmeny sú minimálne a v smere celkového nastavenia konkrétneho človeka. To znamená, ak prevažuje pozitívne nastavenie, bude sa trochu zlepšovať, ale len trochu... A negatívne bude smerovať k zhoršeniu, do takej miery, nakoľko to prevažuje.

Ak mám dnes niečo, zajtra mám tiež, aj pozajtra. Takto sa to zapisuje.

Jednoduchá zmena môže vytvoriť v čase zázraky. Zmeňte to na Mal/ mala som, Bola som. Aj keď si tam pridáte, že pred chvíľou, už je to minulý čas a neprogramujete si to do budúcnosti.

Samozrejme k zázrakom treba väčšinou viac menších / väčších zmien urobiť. No ak nezačnete, nedáte sám sebe možnosť.

 
7. Chýba ROZHODNUTIE a niekedy aj samotný cieľ

Keď sa pre niečo skutočne rozhodnete, hľadáte AKO to urobiť a nevzdávate sa!   

Inak hľadáte výhovorky prečo sa to nedá, čo všetko vám bráni to urobiť. Uzatvárate sa vo svojich obmedzeniach a výsledok robíte závislým na vonkajších okolnostiach.

S prekvapením som zisťovala, že veľa klientov nevedelo odpoveď na otázku: "Čo chcú dosiahnuť? Ako by mal, bude vyzerať výsledok?"  Vedeli, čo nechcú, ale nevedeli, čo miesto toho. Na to prichádzajú odpovede: Neviem. Uvidíme ako sa to vyvinie..., a pod.

Ak neviete cieľovú stanicu, ako si kúpite lístok na vlak, či lietadlo?

Definovanie cieľa, alebo aspoň prestupnej stanice (aj tak potrebujete nastaviť smer a teda cieľ) sa stáva súčasťou vnútornej motivácie.

 

Rozhodnite sa a nájdite svoju vnútornú motiváciu ku zmene - bez nej to nepôjde. Najsť svoje prečo, dosť silné k tomu, aby ste vytrvali.

 

Táto cesta je proces. Je ako púť do Santiago de Compostella. Cieľ si pútnik zadal, je možné, že sa mu to nepodarí na prvý krát. No nevzdáva to. Hľadá ako a hľadá aj spolupútnika, ktorý ho podporí v dosiahnutí cieľa.

Na tej ceste vás rada podporím. U každého z vás bude cieľ trochu odlišný.

Podporím vás, no tie kroky musíte robiť vy sami. Nikto to za vás neurobí. Len tak môže byť výsledok trvalý.

Naučíte sa, ako kráčať po ceste uzdravenia. A to vám nikto nikdy nevezme. Dokážete to použiť znova, pre seba aj svojich blízkych. Pochopíte ako si priebežne udržiavať zdravie a pohodu v živote

 

Ak ste rozhodnutí, volajte na 0905 820 376 alebo píšte. Tu kliknite

Viac ako 20 rokov skúseností s klientmi, aj vo svojom živote. Tisícky štúdií prispeli k rozvoju schopností, navnímať a naviesť vás na najkratšiu možnú cestu k vášmu cieľu - uzdraveniu a spokojnému, šťastnému životu. Naučíte sa udržiavať si pohodu a plné zdravie. Pochopíte, ako si tú cestu vyberať.

Lívia Mészárosová 
Terapeutka pre telo i dušu, Intuitívna koučka, Lektorka

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom. Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté. 

www.winwinlife.sk

Eshop s ponukou tachyonizovaných produktov, vďaka ktorým si doplníte a udržiavate svoju energiu. A s ponukou esenciálnych olejov s najvyššími vibráciami na trhu.

 

Články:

 

Referencia:

Jednoducho z malého pesimistu sa stal veľký optimista :-)

Keď som začala k Tebe chodiť, mala som  ťažké obdobie, zdravotné problémy aj psychické. Pomohla si mi veľmi, terapiami aj našimi rozhovormi, ktoré mi pomohli veľa vecí si uvedomiť, veľa vecí zmeniť v mojom správaní. Jednoducho z malého pesimistu sa stal veľký optimista :-). Ďakujem a tiež ďakujem, že si súčasťou môjho života. Teraz sa viem s problémami lepšie vysporiadať, nepodstatné veci hodiť za hlavu a jednoducho sa cítim omnoho šťastnejšia..

 

Andrea Bajčíková

  

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.