Ak očakávanie nahradí VĎAČNOSŤ  a strach nahradí LÁSKA, všetko sa môže stať a aj sa STANE!

Ako najlepšie využiť teóriu v praxi

ako zaviesť do praxe.png

Často sa mi stáva, že mi klienti povedia: “Teoreticky ovládam to, o čom mi rozprávate, ale neviem to dať do praxe. Môj život sa tým nezmenil, alebo zmenil len veľmi málo.”

Veľkú časť informácií som získala práve čítaním. Od začiatku mojej cesty som vždy z prečítaného aspoň časť aplikovala vo svojom živote. Zo začiatku som sa snažila to vysvetliť svojim blízkym, aby to oni „robili“ po novom, lebo práve na nich som to najviac videla. Pochopila som však jedno… ,môžem meniť len seba. Okolie reaguje až ...... následne na moju zmenu. Zo začiatku skôr opačne :-).

Snažia sa udržať stereotypy. To už poznajú. Aj my to máme v sebe. Práve to nám často zabráni skutočne zmeniť život. Skutočne si vytvárať to, čo chceme, čo sa nám páči.

Sme ochotní akceptovať krátkodobú zmenu. Napr. diétu – po ukončení diéty sa vráti dotyčný do starých „koľají“. Navyknutých stereotypov. A vzniká „jojo“ efekt. Potvrdzujeme si, že zmena nie je pre nás, že to nepomáha, a pod. Takto si vyskúšame rôzne zmeny vo svojom živote a potvrdzujeme si, že až na malé výnimky, to nefunguje….

Prečo?

Skrýva sa za tým naša netrpezlivosť. Snaha skočiť z jedného extrému do druhého, na opačnú stranu. Naraz zmeníme veľa stereotypov, návykov (ako počas diéty). A nie sme schopní v tom dlhodobo vydržať. Kľúčom k úspechu je trpezlivosť, vytrvalosť a malé zmeny. Malé zmeny, z ktorých si vytvárame návyky. Dať si cieľ a ísť krok po kroku ako na schodoch.

Ak sa rozhodneme a kráčame schod po schode určitým smerom, môže sa nám stať, že nájdeme výťah. Vyvezieme sa o pár poschodí rýchlejšie. No nie vždy chápeme, ako to tam hore funguje. A v tom prípade sa musíme vrátiť, a kráčať chvíľu po schodoch…

Na niektorých etapách potrebujeme sprievodcu, učiteľa. Potrebujeme fyzickú, psychickú a energetickú pomoc. Najlepšie všetko v jednom. Môže nám pomôcť terapeut, kouč alebo nejaký seminár.            

Vráťme sa k téme. Cez filter prečítaných informácií skúste najprv sledovať, pozorovať ľudí vo svojom okolí. Pozor, nemáme ich meniť. Len vonku to viac vidíme. Podstata je, cez vonkajší svet dospieť k pohľadu na seba, ako pozorovateľ. To, čo vidím na iných, pozorujem na sebe. Nakoľko sa tak správam, nakoľko používam podobné vzorce. A až tie môžem meniť. Tiež si potrebujem premyslieť aké správanie, vzorec, aká reakcia by bola vhodná v tej situácii. Ako sa chcem v takej situácii zachovať? Ako využiť pri tejto zmene prirodzenú vlastnosť nášho mozguprečítajte si TU.

Náš západný systém školstva nás naučil za krátku dobu naštudovať kvantum informácií. Často ich však nevieme vôbec použiť. A už vôbec nie na sebe, na seba. K tomu potrebujeme aj čas. Čas na uvedomenie si svojich vzorcov, programov. A ak nám život neprináša výsledky, aké chceme, je dôležité nájsť práve tie programy a vzorce, ktoré s nimi súvisia.

Rozdielny výsledok dosiahneme len rozdielnym spôsobom. Ak robíme veci stále rovnako, výsledok bude rovnaký. Je to o malých krokoch – zmenách návykov. To, čo robíme každý deň pravidelne, najviac ovplyvňuje náš život.

Túto ľudskú vlastnosť – netrpezlivosť, a nastavenie mať výsledok okamžite, využil západný systém medicíny. Naučili nás: “Ak vás niečo bolí, dajte si tabletku.” Čo tam po tom, že má vedľajšie nežiadúce účinky (tie si nevšímajte). Ak sa vám „náhodou“ prejavia, dáme vám ďalšiu tabletku... (skutočnú) príčinu  problému budeme hľadať, až keď vám stanovíme diagnózu. A príčina je na fyzickej úrovni ... budeme to riešiť operáciou, ožarovaním, ďalšími chemickými liekmi…”

Začali vás bolieť bedrové kĺby? Dajte si tabletku. Možno by však stačilo ľahnúť si do vodorovnej polohy na pol hodinu a je po bolesti. Takto som ja riešila bolesti krátko po pôrode. “Musela” som vydržať a nájsť si občas tú pol hodinku. Trvalo to 2-3 roky. Moje kĺby sú aj po päťdesiatke v poriadku. Ako by som dopadla, ak si pri každej bolesti dám tabletku a naďalej ich zaťažujem – veď bolesť by mi už nebránila…? Potlačenie bolesti umožní poškodenie. Ako keby ste v aute prelepili, alebo vypli kontrolku, ktorá vám signalizuje problém. Skúste to neriešiť...

Máte doma kvety? Pestujete určitý druh rastlinky. Ak chcete, aby bola zdravá a plná kvetov, naštudujete si podmienky, aké k tomu potrebuje. A budete sa snažiť ich kvetinke poskytnúť. Ak jej začnú žltnúť listy, budete hľadať príčinu. Preložíte ju na menej slnečné miesto, dáte jej viac, alebo menej vody, pridáte živiny a pod.  A tiež potrebujete vydržať nejaký čas – trpezlivosť, kým sa prejavia výsledky zmeny. Chemický postrek zvolíte len ak nájdete vošky ako príčinu…

 

Napísala: LiviaM

Lívia Mészárosová 

Terapeutka pre telo i dušu, Intuitívna koučka, Lektorka

Pomáham svojim klientom pochopiť, ako súvisí ich život a situácie so zdravotným stavom. Spoločne nájsť program na uzdravenie a udržanie ich zdravia prírodnou cestou.Učím klientov vnímať svoju intuíciu, počúvať ju a konať podľa nej.

Výnimočné produkty, ktoré pomôžu lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Esenciálne oleje Young Living

Vysoká vibračná úroveň esenciálnych olejov Young Living nám dokáže pomôcť zabezpečiť vnútorný pokoj a pohodu, ktoré sú podmienkou udržateľného stavu zdravia a vitality, takmer nezávislého na veku :-) .

Viac informácií:  

www.esencialneoleje.studiolivia.sk

 

Články:

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.