Bolesti chrbta

Pravidelne mi chodí starší pán, ktorý má lekárom stanovenú diagnózu, konvenčnou medicínou nevyliečiteľnej choroby. Lekári mu povedali, že musí do konca života užívať liek so závažnými vedľajšími účinkami. K tomu sa potom pridružujú ďalšie lieky, ktoré sú často predpisované práve na symptómy vyvolané prvým liekom. Takto sa mu nazbieralo množstvo rôznych liekov, ktoré užíval.

Okrem iných problémov, mal stále bolesti chrbta v rôznych častiach. Bolestivé oblasti sa striedali, užíval niekoľko druhov liekov od neurológa. Po pravidelných terapiách mu začali bolesti ustupovať a postupne, po dohode s lekárom znižoval a aj úplne vysadil tieto lieky. Už neboli potrebné.

Jeho manželka je typ človeka, ktorý by ku mne za normálnych okolností sám od seba neprišiel. No bola svedkom výrazného zlepšenia zdravotného stavu svojho manžela a aj ona trpela nepríjemnými bolesťami chrbta. Ona sama ku mne prišla s vysvetlením, že to chcela tiež „vyskúšať".

Príbeh sa v trochu obmenej podobe zopakoval. Riešili sme úplne iné životné problémy ako u manžela. Aj keď žijú spolu, každý z nich vníma a zažíva situácie ináč. Jedno je spoločné – chrbát to odzrkadľuje. No každý má svoj príbeh, svoje nastavenia, svoje presvedčenia.

A s tým treba trochu popracovať, tiež podporiť systémy a vnútorné orgány, ktoré to na fyzickej úrovni odzrkadľujú. Po terapiách bol jej chrbát niekoľko rokov celkom v pohode.

Potom sa ozvala znova. Vyše pol roka riešila bolesti určitej časti chrbta. Chodila na vyšetrenia, rehabilitácie, no nič nepomáhalo. Až vtedy prišla ku mne.

Do telefónu mi povedala, že jej na chrbte „rastie hrb“ – to bol jej pocit. Ale aj v skutočnosti jej telo v tej oblasti ukladalo „niečo“. Stačili tri terapie, pripomenutie toho, čo sme riešili pred pár rokmi a bolo po probléme. 

Staré koľaje bývajú veľmi hlboké. To, čo sa naučíme nové, má plytšie koľaje a môžeme ľahko skĺznuť do tých pôvodných.

Tiež sme podporili bylinkami orgány a systémy, ktoré boli zasiahnuté. Regeneráciu treba podporiť na každej úrovni.

 

Napísala: LíviaM

 
Lívia Mészárosová 
Terapeut pre telo i dušu

 

Viac ako 20 rokov skúseností s klientmi, aj vo svojom živote. Tisícky štúdií prispeli k rozvoju schopností, navnímať a naviesť vás na najkratšiu možnú cestu k vášmu cieľu - spokojnému, šťastnému životu v plnom zdraví. 

 

Cítim nesmiernu vďaku za to, že si mi prišla do života. (Alebo ja do Tvojho?)

Nech je to akokoľvek, je to skvelé.

Si nádherný učiteľ, ktorý pomáha ľuďom poznať pravdu o sebe samom. Jemne, citlivo vedieš ľudí, otváraš im oči, srdce spôsobom, aby mali odvahu ísť dopredu.

Pri odchode od Teba som mala pocit, že to Dokážem, že Môžem, že Viem.

Prišla som si liečiť zdravotné problémy, ktoré ma sprevádzali niekoľko rokov a medicína si nevedela rady. Miesto toho som si dávala do poriadku dušu.

A čuduj sa svet... Čím viac som sa spoznávala a začala alebo učila chápať súvislosti, tým menej som mala zdravotných problémov.

S láskou,

Saška

UPOZORNENIE: Informácie na tomto webe sú založené na osobnej skúsenosti autora. V žiadnom prípade nenahrádzajú lekárske vyšetrenia. Ak máte zdravotné problémy, konzultujte prípadné postupy so svojim lekárom.