Bolestivé kĺby na prstoch a rukách

Prišla pani v dôchodkovom veku v sprievode dcéry. Mala bolestivé kĺby na prstoch a rukách. Kvôli bolesti si nebola schopná dať ponožky alebo umyť riad. 

V rámci diagnostiky z pohľadu holistického (celostného) prístupu som jej vysvetlila, s čím jej problém súvisí, čo by mala zmeniť vo svojej životospráve, myslení, nastavení… Užívala doplnky, bylinný čaj a snažila sa dodržať moje rady.

Po mesiaci užívania prírodných preparátov bola na kontrole u lekára. Napriek tomu, že subjektívne necítila žiadne zlepšenie, výsledky krvných testov ukázali zlepšenie stavu. Aj vďaka tomu sa snažila dodržať dôslednejšie moje rady. Vždy asi po 5-6 týždňoch prišla na kontrolu.

Prvýkrát prišla táto pani asi v júni. A v decembri toho istého roku medzi sviatkami mi volala, že ona musí ku mne prísť, lebo sa jej minul doplnok stravy :-).

S radosťou mi ukazovala, čo uplietla. So svojimi už funkčnými prstami dokázala ovládať pletacie ihlice, takže bežné obliekanie, či umývanie riadu už bolo samozrejmosťou.

V takýchto prípadoch je nevyhnutné aspoň do určitej miery dodržiavať zmenu v životospráve, aj myslení naďalej. Pretože, ak sa vrátime do starých koľají, je veľmi pravdepodobné, že si ten istý alebo podobný problém po čase znovu vytvoríme.

Naše telo nás takto vyzýva ku zmene.

 

Napísala: LíviaM

 
Lívia Mészárosová 
Terapeut pre telo i dušu

 

Viac ako 20 rokov skúseností s klientmi, aj vo svojom živote. Tisícky štúdií prispeli k rozvoju schopností, navnímať a naviesť vás na najkratšiu možnú cestu k vášmu cieľu - spokojnému, šťastnému životu v plnom zdraví. 

 

Cítim nesmiernu vďaku za to, že si mi prišla do života. (Alebo ja do Tvojho?)

Nech je to akokoľvek, je to skvelé.

Si nádherný učiteľ, ktorý pomáha ľuďom poznať pravdu o sebe samom. Jemne, citlivo vedieš ľudí, otváraš im oči, srdce spôsobom, aby mali odvahu ísť dopredu.

Pri odchode od Teba som mala pocit, že to Dokážem, že Môžem, že Viem.

Prišla som si liečiť zdravotné problémy, ktoré ma sprevádzali niekoľko rokov a medicína si nevedela rady. Miesto toho som si dávala do poriadku dušu.

A čuduj sa svet... Čím viac som sa spoznávala a začala alebo učila chápať súvislosti, tým menej som mala zdravotných problémov.

S láskou,

Saška

UPOZORNENIE: Informácie na tomto webe sú založené na osobnej skúsenosti autora. V žiadnom prípade nenahrádzajú lekárske vyšetrenia. Ak máte zdravotné problémy, konzultujte prípadné postupy so svojim lekárom.