Ak očakávanie nahradí VĎAČNOSŤ  a strach nahradí LÁSKA, všetko sa môže stať a aj sa STANE!

Detoxikácia pečene a čriev 2 v 1

cofeeDetoxikácia a káva? Čo to má spoločné? 

O káve sa napísalo veľa v negatívnom a v poslednom čase aj pozitívnom smere. Káva je močopudná aj žlčopudná, to pozná každý milovník kávy. Po konzumácii sa pohne trávenie a črevá, aj močový mechúr si pýta pozornosť :)

Je málo známe, že práve množstvo vylúčenej žlče vplýva na peristaltiku čriev. Ak je málo žlče, môže človek trpieť zápchou. Ak je priveľa vylúčenej žlče naraz, trpí hnačkou.

Detoxikácia a káva - trochu kontroverzná téma. Keď o tom rozprávam, tvária sa klienti dosť prekvapene.  Ale tiež si pamätám na svoju reakciu: "Čo mi to rozpráva? Dobre rozumiem? To, že by som ja mala robiť?"

Trvalo mi to asi rok, kým som sa odhodlala to vyskúšať. Obávala som sa trochu intenzity obsahu - pomerne silnej kávy a v nej obsiahnutého kofeínu. Nikdy som si ani výplach čriev nerobila. No nikdy som nedostala tak podrobný popis, ako to robiť. A ten je v tomto prípade dôležitý.

Aký je účinok?

Budem tu popisovať hlavne moje skúsenosti. Samozrejme to môže vyvolať u každého iné. Ja som pocítila úľavu na fyzickom tele a zároveň prepojenie s mysľou a psychikou. Keď prečistíte fyzické telo, ľahšie sa posúvate na vyššie úrovne vedomia a tiež sa tam ľahšie udržíte. Zatoxikované telo ťahá vibračne dole.

Ak si vyčistíte črevá a zároveň detoxikujete pečeň, pocítite výraznú úľavu. Predstavte si anatómiu brucha a mozog. Vidíte tú podobnosť? 

Ja som to aj pocítila. Po prvej aplikácii klystýru s bio-kávou sa mi v hlave "rozjasnilo". Niečo, čo som predtým nevnímala mi spadlo ako závoj. Opakovane som pocítila okamžitú úľavu od bolesti hlavy. Postupne, niekedy až príliš intenzívne som precitila detoxikáciu v pečeni. Cítila som ako sa mi uvoľňujú žlčovody-menšie kanáliky priamo v pečeni.

Predtým častejšie bolesti hlavy postupne zmizli, ekzém sa vyčistil. Celkovo som vitálnejšia, menej spím, a mám väčší pocit zdravia a jasnejšiu myseľ.

Samozrejme som nerobila len výplachy čriev. Celkovo mením životosprávu, stravu a v neposlednom rade pracujem stále na zmene svojho myslenia, nastavenia. Bez zmeny "softwéru" to nejde, alebo to bude len dočasné.

Táto detoxikácia kávovým klystírom sa používa v Gersonovej terapii.

  

Praktický návod

Potrebujete: súpravu na klystír (irigátor), biokávu. Miesto nástavca v súprave je lepšie použiť ako posledný článok lekársky katéter (močový). Uľahčuje zavedenie a káva vteká hlbšie, menej dráždi črevo. Ľahšie udržíte kávu vo vnútri potrebný čas.

Je dôležité použiť čistú vodu, najideálnejšia je destilovaná voda (pozor nie technická) alebo filtrovaná, či prírodná voda z prameňa. Káva má byť tiež z ekologicky čistého pestovania. Cieľom je detoxikácia, preto je dôležité použiť základné zložky bez toxínov. Čím čistejšie, tým účinnejší výsledok.

Káva sa špeciálne varí. Do 1 litra vody pridáte 3 polievkové lyžice biokávy. (Ja som si znížila množstvo kávy na 1 až 2 pol.lyžice z dôvodu mojej citlivosti na kofeín) . Pozor káva začne peniť.

Kávu varíte 5 minút v otvorenej nádobe a ďalších 15 minút pod pokrievkou na malom plameni. Potom scedíte, vychladíte na telovú teplotu. Treba ju tiež doplniť na množstvo 1 litra – prevarenou vodou.

Nájdite si miesto na aplikáciu. Najlepšie v blízkosti toalety. Vytvorte si lôžko, pobudnete tam približne 20 minút, je dobré si to maximálne spríjemniť. Podložka, vankúš, prikrývka, časomiera, 2-3 servítky a niečo príjemné na čítanie – je dobré zaujať myseľ niečím iným. Súpravu na výplach poskladáte podľa návodu, ako posledný článok dajte katéter (ak máte), dá sa aj bez neho – v súprave je nádstavec. Pred aj po použití vždy starostlivo vymyte.

Naplňte nádobu s uvarenou kávou telovej teploty, zaveste ju približne do výšky pol metra nad polohou lôžka. Ľahnite si na bok, na pravú stranu, pokrčte nohy. Táto poloha sa udáva pri detoxikácii pečene. V tejto polohe sa celkom pohodlne dá zaviesť katéter, či nádstavec do konečníka. Otvorte kohútik a nechajte pomaly vtiecť kávu do čriev. Tlak tekutiny by nemal byť dráždivý, môžete ho regulovať výškou nádoby s kávou. Ak vzniká nepríjemný pocit, predýchavajte. Pomáha aj sústredenie sa na iné - napr. čítať niečo pekné. Mne zo začiatku pomáhal aj tachyonizovaný disk na bruchu, ktorý zmiernil, či odstránil prípadné kŕče.

Po vtečení kávy do čriev zatvorte kohútik a odložte katéter, či nádstavec na servítku niekde nabok. Ak by zostal v konečníku, mohol by spôsobiť zbytočné dráždenie a tým skrátiť dobu pôsobenia. Kávu je dobré zadržať v sebe 12 až 15 minút. Práve tento čas prispieva k detoxikácii pečene.

Po tomto čase jednoducho vyprázdnite svoje črevá obvyklým spôsobom :-).

Pamätáte si na momenty, keď vás učili umývať si zuby? Bolo vám to príjemné? A ako vnímate umývanie zubov dnes? Je to prirodzený, automatizovaný proces. Podobne to môže byť aj s výplachom biokávou. Je to jedna forma priebežnej detoxikácie, upratovania v tele.

 

Ako často si robiť túto detoxikáciu?

Je to určite individuálne a aj sa to môže meniť. Ja som to zo začiatku aplikovala aj niekoľko dní po sebe. Podľa možnosti a potreby. Cítila som účinok a počúvala svoje telo. Teraz je to približne dvakrát do týždňa. Nie som absolútny vegetarián – počúvam svoje telo, ale nepotrebujem jesť mäso – len zriedka. Moja skúsenosť je, že po konzumácii mäsa mám potrebu druhý-tretí deň aplikovať túto detoxikáciu. Zakaždým pocítim odľahčenie.

V rámci Gersonovej terapie, keď sa riešia často vážne zdravotné stavy, sa používa kávový výplach niekoľkokrát za deň (až 5x). Je dôležité vedieť, že zároveň sa dopĺňajú živiny veľkým množstvom čerstvých zeleninových a ovocných štiav. A Gersonova terapia je celý dobre prepracovaný systém životosprávy. Informácie nájdete napr. na www.gerson.hu/gerson-therapy. Jednoduchý popis na www.zmenazivotnehostylu.sk

Lívia Mészárosová 

Terapeutka pre telo i dušu, Intuitívna koučka, Lektorka

Pomáham svojim klientom pochopiť, ako súvisí ich život a situácie so zdravotným stavom. Spoločne nájsť program na uzdravenie a udržanie ich zdravia prírodnou cestou.Učím klientov vnímať svoju intuíciu, počúvať ju a konať podľa nej.

Výnimočné produkty, ktoré pomôžu lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Esenciálne oleje Young Living

Vysoká vibračná úroveň esenciálnych olejov Young Living nám dokáže pomôcť zabezpečiť vnútorný pokoj a pohodu, ktoré sú podmienkou udržateľného stavu zdravia a vitality, takmer nezávislého na veku :-) .

Viac informácií:  

www.esencialneoleje.studiolivia.sk

 

Články:

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.