Ak očakávanie nahradí VĎAČNOSŤ  a strach nahradí LÁSKA, všetko sa môže stať a aj sa STANE!

Doplnenie minerálov

Zdroj fytomineralov - prameň.jpg

Pri našej životospráve, v dnešnej civilizovanej spoločnosti sa často stáva, že si vytvoríme deficit minerálov v našom tele. Je dôležité zistiť , aký minerál, alebo minerálna soľ nám chýba.

No rozhodne nie je jedno akou formou ju doplníme.
Najideálnejšie je doplniť ich prirodzenou stravou, no často sa stáva, že keď zistíme deficit, ten je v takom rozsahu, že by sme museli zjesť kvantá určitých potravín,

aby sme daný minerál – minerály adekvátne doplnili. Tak siahame po rôznych druhoch doplnkov stravy.
Ideálnym doplnkom minerálnych látok sú koloidné minerály. Tie majú asi 98 % -nú vstrebatelnosť a využitelnosť v našom tele. Obsahuje všetky minerály aj stopové prvky, ktoré naše telo potrebuje. Pri svojej práci využívam aj koloidný - Fytominerál, hlavne ak je treba doplniť aj stopové prvky v organizme.


Anorganické minerály, a tie obsahujú aj klasické minerálne vody, sú pre naše telo málo využiteľné ( len 5%). O niečo lepšiu vstrebatelnosť dosiahli farmaceutické firmy použitím chelátovanej formy ( asi 45%) minerálov, čo je v podstate tiež anorganický minerál s väzbou, ktorá zabezpečuje lepšiu vstrebatelnosť.Pri dopĺňaní minerálov rôznymi doplnkami je dôležité si uvedomiť, že anorganické minerály môžu byť záťažou pre organizmus, hlavne na systém obličiek, ktoré sú zodpovedné za minerálové hospodárstvo v našom tele. Tak si môžeme namiesto pomoci aj uškodiť. ( Priveľa anorganických solí kolujúcich v krvi, ktoré momentálne naše obličky nie sú schopné napr. z kapacitných dôvodov vylúčiť, si náš organizmus nevyhnutne začne odkladať vo forme “skládky”, čo môže vytvoriť rôzne kalcifikáty, kostné výrastky, kamene – žlčníkové, obličkové, na stenách ciev – ateroskleróza, a pod.)
Pokiaľ sa už takéto niečo udialo – tj. máme nejaký kalcifikát – kostný výrastok, tak naše telo je schopné v rámci regenerácie a detoxikácie postupne ten kalcifikát odbúrať. A práve takýto “zázrak” – vyliečenie podľa lekárov neliečiteľného stavu sa nám podarilo s jedným klientom dosiahnuť. Čítajte v príbehoch..
Jednou pre naše telo najprijateľnejšou formou minerálnych látok sú tiež Schüsslerove biochemické tkanivové soli.

Čo sú Schüsslerove biochemické bunkové soli?

Bunkové soli tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, ktoré sú nevyhnutné pre život. Sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj tkanivové soli.

Sú univerzálne, nachádzajú sa v Zemi, vo všetkom živom a aj vo vesmíre. V podstate ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme – v jeho tkanivách a krvi. Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia.

Získavame ich prirodzene z potravy, avšak dnešné poľnohospodárstvo nám poskytuje potraviny často ochudobnené o tieto minerálne látky. V dôsledku toho a aj v dôsledku zvýšenej fyzickej alebo duševnej záťaže, ktorou je dnešná doba charakteristická, dochádza k narušeniu rovnováhy esenciálnych minerálnych živín, čo sa nakoniec prejaví zdravotnými problémami.

Dr. Schüssler a jeho nasledovníci verili a veria, že pri všetkých liečiteľných zdravotných problémoch je možné podporiť liečbu obnovením rovnováhy základných minerálnych látok.

Minerálne anorganické látky sa veľmi ťažko vstrebávajú. Empiricky bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6, minerálne látky sa v takejto rezonančnej forme nachádzajú aj prirodzene v potrave.

Tkanivové soli by sme však nemali zamieňať s homeopatiou, pretože minerálne soli si nevyberáme podľa homeopatického zákona podobnosti (podobné liečime podobným), ale na základe zákona deficiencie –telu dodáme to, čo mu podľa istých príznakov chýba. Kvantitatívna stránka je pritom tiež veľmi dôležitá.

 

Potrebujete poradiť?

Objednajte sa na konzultáciu na tel.č. 0905 820 376, alebo napíšte.

Lívia Mészárosová 

Terapeutka pre telo i dušu, Intuitívna koučka, Lektorka

Pomáham svojim klientom pochopiť, ako súvisí ich život a situácie so zdravotným stavom. Spoločne nájsť program na uzdravenie a udržanie ich zdravia prírodnou cestou.Učím klientov vnímať svoju intuíciu, počúvať ju a konať podľa nej.

Výnimočné produkty, ktoré pomôžu lepšie vidieť srdcom:

www.winwinlife.sk

Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté.    

Esenciálne oleje Young Living

Vysoká vibračná úroveň esenciálnych olejov Young Living nám dokáže pomôcť zabezpečiť vnútorný pokoj a pohodu, ktoré sú podmienkou udržateľného stavu zdravia a vitality, takmer nezávislého na veku :-) .

Viac informácií:  

www.esencialneoleje.studiolivia.sk

 

Články:

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.