Tvoríš si svoj život VEDOME, s Radosťou a v plnom zdraví?

 

Kyvadielko, povedz že mi...

Kúsok krištáľu, alebo hoci aj prsteň zavesený na nitke nám môže prezradiť oveľa viac, než čarovné zrkadlo v známej rozprávke.

Zlá kráľovná sa svojho zrkadla vypytovala stále na to isté, kyvadlo je schopné zvládnuť oveľa širší rozsah tém. Nevyhnutnou podmienkou však je naučiť sa s ním komunikovať. Kyvadlo sa považuje za jednu z najpraktickejších magických pomôcok

– uľahčuje diagnostiku chorôb, umožňuje získať odpovede na mnohé otázky, zistiť vplyv predmetov na náš organizmus, ponúka aj jedinečnú možnosť komunikovať s vlastným podvedomím, ktoré o nás vie spravidla viac, než sme si sami schopní racionálne uvedomiť.

Podobne ako pri všetkých ľudských činnostiach, aj v tomto prípade je v hre to, čomu hovoríme talent alebo dispozícia. Niekto si s kyvadlom porozumie hneď, iní budú musieť trénovať dlhšie. Len málo ľudí vôbec nereaguje na prúdy energií, drvivá väčšina má šancu uspieť, ak o to má skutočný záujem.


Olovnica verzus krištáľ
Prvá písomná zmienka o práci s kyvadlom pochádza už z roku 375 n. l., v jednej zo svojich prác ho spomína rímsky historik Ammianus Marcellinus. Predpokladá sa, že na samom počiatku tohto umenia bola olovnica stavbárov, ktorá reagovala nielen na sklon zemskej osi, ale niekedy aj na myšlienky tých, ktorí s ňou pracovali. Kyvadlo poverené delikátnejšími úlohami, než je zisťovanie pravého uhla, sa primerane zmenšovalo a podľa cítenia a vkusu svojho majiteľa menilo tvar či materiál.

Na niti alebo na jemnej retiazke môže byť zavesená guľôčka, prsteň, gombík, krúžok, aj rozlične tvarovaný valček z kovu, dreva, zo zlata či z polodrahokamov. Vo všeobecnosti sa osvedčili najmä symetrické tvary. Veľmi obľúbeným materiálom je krištáľ, pretože tento nerast má schopnosť odblokovať tzv. spätný náraz v prípade, že skúmame niečo, čo je výrazne negatívne nabité. Dôležité je kyvadlo “po práci” očisťovať od negatívnych vplyvov a energií, napríklad nad horiacou sviečkou, prúdom studenej vody, uložením do morskej soli najmenej na 24 hodín a pod. Niektorí liečitelia odporúčajú nosiť ho priamo na tele (napríklad zavesené na krku pod šatami), aby sa mohlo nabíjať našou energiou.

Pani Lívia zhruba pred pätnástimi rokmi našla v časopise kratučký článok o tom, že až 40 % žien a 20 % mužov má schopnosť pracovať s kyvadlom. Vyskúšala si to a výsledkom bola príjemne prekvapená. Ďalším krokom vpred bola pre ňu knižka istého liečiteľa, ktorý používal jednoduchú pomôcku – obrázok človeka s jednotlivými orgánmi. Kyvadlom prechádzala ponad obrázok a ono jej naznačilo, v ktorom orgáne nie je niečo v poriadku, ešte však nevedela zistiť, čo konkrétne. Trpezlivo testovala najskôr seba a svojich blízkych a zdravotné ťažkosti sa snažila odstrániť liečivými bylinkami. Vypracovala si svoju vlastnú pomôcku – zoznam bylín, z ktorých kyvadlo vybralo tie pravé, určilo ich vzájomný pomer aj dĺžku a spôsob užívania. Postupne sa odvážila radiť aj širšiemu okruhu svojich známych a povzbudilo ju množstvo úspechov.
Stále však váhala, či sa má naplno venovať práve liečiteľstvu.
Zlomovým bodom bol synov úraz, po ktorom mu ochrnula pravá strana tela. Chlapček mal len necelé tri roky. Pani Lívia sa však nezľakla a odhodlane sa pustila do “boja”. Okrem klasickej rehabilitácie vyskúšala všetky dostupné možnosti, ako synovým ochabnutým údom prinavrátiť silu. Okrem vlastných liečiteľských schopností vždy v pravú chvíľu stretla človeka, ktorý jej pomohol posunúť sa o kus ďalej. Pomohla aj reflexná masáž chodidiel, aj dodávanie energie prostredníctvom stromu, viditeľný efekt mala liečba majsterky reiki, ale “leví podiel” na konečnom úspechu mal MUDr. Alexander Fesenko. Pani Lívia sa od neho naučila pracovať so špeciálnym prístrojom hai-hua, ktorý od neho kúpila, aby so synom nemusela stále cestovať. Absolvovala aj niekoľko jeho odborných seminárov. Postupne sa zoznamovala s tradičnou čínskou medicínou a nadšene pozorovala zlepšovanie synovho zdravotného stavu. Približne o tri roky po úraze chlapča behalo po vonku s ostatnými deťmi, ako keby sa nič nebolo stalo…

Akou rečou hovorí?

Pani Lívia dnes už vie, že ju synov úraz “nasmeroval” na správnu cestu. S kyvadlom si evidentne rozumie, neraz jej prezradí aj to, na čo sme dávno zabudli, alebo čo by sme chceli ukryť aj sami pred sebou.

Stále však nerozumiem, akou rečou sa s ňou rozpráva? Pani Lívia drží v ruke kyvadlo, pod ním má obyčajný kus papiera s polkruhom a stupnicou od 0 do 100. Kyvadlo sa kolíše, podľa mňa úplne chaoticky, ale jej to dáva zmysel. Hovorí mi, ktoré meridiány mám oslabené, ba pridáva aj trefné poznámky o mojich osobnostných vlastnostiach, hoci ma vlastne takmer nepozná.

Pripadám si ako divoch z džungle, ktorý po prvý raz v živote vidí turistu telefonovať z mobilu… “Vždy sa musím sústrediť na energoinformačný systém konkrétneho človeka,” vysvetľuje pani Lívia, “ten tu však nemusí byť fyzicky, stačí mi aj hlas v telefóne alebo fotografia. Je to takzvaná adresa na energoinformačný systém človeka, ktorý pomenúvame rôzne. Jedni ho nazývajú aura, iní energetický obal, hovoria o rôznych telách, ale na tom v podstate nezáleží, ako si to nazveme. Môžeme si predstaviť, že je to obal človeka, ktorý je extrémne nahustený okolo tela, ale potom ide donekonečna, môžem byť na druhom konci zemegule, ba aj vesmíru, ale ak mám adresu, na ktorú sa dokážem “napojiť”, viem toho človeka diagnostikovať, aj poslať mu energiu. Je to možné práve vďaka tomu, že naše energoinformačné systémy majú prieniky, v ktorých sa stretávajú.”

Náhody neexistujú.

Čo však znamenajú tie čísla, ktoré si pri pohybe kyvadla zapisuje? “Postupne som od orgánov ľudského tela prešla na energetické dráhy, čiže meridiány. Keď som “na adrese” konkrétneho človeka, v duchu si postupne hovorím meridiány v presne určenom poradí. Kyvadlo mi ukazuje na stupnici čísla, ktoré si zapisujem – meridiánov je celkovo 14, netreba tým zaťažovať pamäť. Takto vlastne zistím, ktorá dráha je energeticky predimenzovaná, alebo naopak, ktorej energia chýba. Stále sa presviedčam o tom, že náhody neexistujú, všetko, čo sa nám stane – alebo aj nestane -, má svoju príčinu aj význam. Presne v čase, keď sa moje diagnostické schopnosti dostali na vyššiu úroveň, som sa – určite nie náhodou -zoznámila s prípravkami, ktoré ju priam ideálne dopĺňali. Ide o bioinformačné prípravky na rastlinnej báze, ktoré pôsobia na ľudský organizmus na niekoľkých úrovniach súčasne, takže tu vzniká tzv. synergický efekt. Môžu sa tiež používať na celkovú detoxikáciu, ba aj preventívne na spomalenie sprievodných znakov starnutia. Spočiatku som skúmala vhodnosť konkrétneho prípravku tiež kyvadlom, teraz to robím automatickým kreslením – v duchu si poviem jeho názov a urobím čiaru, potom ďalší, zase čiara… Keď takto prejdem všetky, vidím, čo je pre toho človeka optimálne. Ak je potrebných viac prípravkov, ešte kyvadlom určím priority a dávkovanie.”

Prosím, nenašepkávať!

Uprene pozorujem ruku pani Lívie s “tancujúcim” kyvadlom a skutočne nevidím ani náznak svalovej aktivity, ten kúsok krištáľu sa naozaj kýva akoby sám od seba… Pani Lívia upozorňuje, že niektorí liečitelia, aj keď evidentne vedia pracovať s kyvadlom, nemôžu diagnostikovať sami seba ani svojich najbližších, lebo nie sú schopní odblokovať svoju vôľu – želajú si istý výsledok a “našepkávajú” mu, takže sa, prirodzene, pravdu nedozvedia. Rovnako dôležitá je presná formulácia otázky, čím všeobecnejšie ju položíme, tým vyššie je riziko omylu. Kyvadlo však nie je “povinné” pracovať vo všetkých sférach, spravidla to závisí od typológie človeka, ktorý s ním narába. “Moje kyvadlo,” vraví pani Lívia, “napríklad vôbec nereaguje na otázky, ktoré sa týkajú financií. Jednoducho zastane, trošku sa mu zachveje retiazka, ale krištáľ stojí ako zapichnutý do vzduchu. Niekomu je zase schopné pomôcť len presne v tom, čo najväčšmi potrebuje – jedna moja klientka, ktorá trpela alergiou, sa ním napríklad naučila testovať si potraviny. Postupne bola schopná rozpoznať nielen vhodnosť jednotlivých surovín, ale aj hotového jedla. Ak človek na sebe pracuje, môže si vypestovať spojenie medzi svojím duchovným poradcom či vyšším Ja – opäť nie je dôležité, ako to nazveme. Kyvadlo môže byť práve tou pomôckou, ktorá funguje ako barlička, sprostredkovateľ tohto spojenia,” dodáva pani Lívia a s úsmevom rozhojdá, tentoraz úplne vedome, svojho krištáľového pomocníka.

Otestujme sa

Kyvadlo, ktorým po prvý raz testujeme svoju schopnosť používať ho, by nemalo byť príliš ťažké. Môžeme si ho urobiť aj z obyčajnej korkovej zátky – do stredu jej širšieho konca zapichneme ihlu, navlečieme do nej niť a kyvadlo je hotové. Sadnime si k stolu, nohy sú na zemi, lakte položíme na stôl. Palcom a ukazovákom dominantnej ruky, teda tej, ktorou píšeme, uchopíme koniec retiazky alebo nitky kyvadla, upokojíme sa a plne sa sústredíme. Prvá otázka, ktorú položíme kyvadlu, sa bude týkať našej vzájomnej komunikácie: “Ako mi naznačíš áno?” Počkáme, ako zareaguje a vzápätí sa podobne spýtame na formu negatívnej odpovede. Reakcie kyvadla bývajú rôzne, najčastejšie však súhlas znamená pohyb spredu dozadu, nesúhlas zase kývanie zľava doprava (akoby kopírovalo súhlasné a nesúhlasné pohyby hlavou). Kyvadlo môže aj krúžiť, pričom spravidla smer súhlasný s pohybom hodinových ručičiek znamená áno a opačný nie. Niekomu môže kyvadlo výrazne krúžiť len vtedy, ak lokalizuje niečo výrazne škodlivé alebo vážne choré (ak ním napríklad prechádzame popri tele). Niekedy kyvadlo zastane, akoby sa “zapichlo” na jednom mieste. Znamená to, že nechce alebo nevie odpovedať, možno preto, že sme nesprávne formulovali otázku, alebo sme na odpoveď ešte nedozreli, nedokázali by sme ju správne využiť. Trpezlivou a pravidelnou prácou s kyvadlom sa bude naša vzájomná komunikácia určite zlepšovať. Ak sa ho naučíme ovládať – sústrediť sa, nerozptyľovať sa, presne formulovať otázky, nevnucovať mu svoju vôľu – bude naším účinným pomocníkom a priateľom. Môže nám pomáhať riešiť našu nerozhodnosť v mnohých oblastiach života (kam ísť na dovolenku, rozhodovanie v zamestnaní, v oblasti financií, voľby zamestnania, vhodnosti potravín a podobne).
PhDr. Dana Guričanová

Článok vyšiel v časopise Harmonia

Viac ako 20 rokov skúseností s klientmi, aj vo svojom živote. Tisícky štúdií prispeli k rozvoju schopností, navnímať a naviesť vás na najkratšiu možnú cestu k vášmu cieľu - uzdraveniu a spokojnému, šťastnému životu. Naučíte sa udržiavať si pohodu a plné zdravie. Pochopíte, ako si tú cestu vyberať.

Lívia Mészárosová 
Terapeutka pre telo i dušu, Intuitívna koučka, Lektorka

Výnimočné produkty, ktoré pomáhajú lepšie vidieť srdcom. Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam skryté. 

www.winwinlife.sk

Eshop s ponukou tachyonizovaných produktov, vďaka ktorým si doplníte a udržiavate svoju energiu. A s ponukou esenciálnych olejov s najvyššími vibráciami na trhu.

 

Články:

 

Referencia:

Jednoducho z malého pesimistu sa stal veľký optimista :-)

Keď som začala k Tebe chodiť, mala som  ťažké obdobie, zdravotné problémy aj psychické. Pomohla si mi veľmi, terapiami aj našimi rozhovormi, ktoré mi pomohli veľa vecí si uvedomiť, veľa vecí zmeniť v mojom správaní. Jednoducho z malého pesimistu sa stal veľký optimista :-). Ďakujem a tiež ďakujem, že si súčasťou môjho života. Teraz sa viem s problémami lepšie vysporiadať, nepodstatné veci hodiť za hlavu a jednoducho sa cítim omnoho šťastnejšia..

 

Andrea Bajčíková

  

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.