Na akej úrovni vedomia sa nachádzate?

Geniálnym spôsobom je v Mape vedomia prepojené rozumové pochopenie tohto sveta vibrácií a našich emócií. Pochopíte, prečo je dôležité pozitívne myslenie alebo skôr nastavenie. Negatívne myšlienky sú spojené s emóciou strachu. Mapa vedomia pomôže pochopiť emočné zmeny v reakcii na konkrétnu situáciu. Začnete si uvedomovať svoje reakcie a hlavne ich následnosť. To postupne umožní vedome riadiť svoje reakcie a tým výrazne znížiť stres. 

Spev ako terapia

Otvor svoj hlas – (ne-)náhodne som našla na nete termín workshopu Anky Repkovej. Ten názov presne vystihoval, to čo som práve potrebovala. Po troch hodinách hlasových a dychových cvičení som mala úplne uvoľnenú oblasť krku, hrdla. Cítila som sa veľmi dobre.

Môj blok, ktorý sa prejavoval výrazným stíšením hlasu pri rozprávaní hlavne pred skupinou, bol v tom momente preč. Bolo by super, keby to bolo tak jednoduché. Ten vzorec mám z detstva načítaný nespočetnekrát vo vrstvách. Je to návyk, ktorý sa aktivuje automaticky. Zmeniť sa dá prepísaním pamäťovej stopy v mozgu a vytvorením nového návyku. :-) Znie to jednoducho, no dá sa to dlhodobým sústredením sa a cvičením.

Prídeme na tento svet s obrovským potenciálom. Máme k dispozícii širokú škálu možností. Táto škála sa zúži v momente, keď si naša dušička vyberie prostredie, do ktorého sa narodíme.

Často opakované vety, slovné spojenia, upozornenia rodičov, učiteľov sa zabudovávajú, ukladajú vo forme vzorcov, programov do podvedomia. Doslovne sme od detstva takto „naprogramovávaní“. Vždy s dobrým úmyslom rodiča, učiteľa. No zároveň nevedomky, neuvedomujúc si dôsledky ich často opakovaných slov. Takýmto spôsobom dostaneme aj veľmi veľa dobrých návykov a vzorcov.

Môj blok –stišovanie hlasu- vznikol úplne náhodne a nepriamo. Moja sestra je postihnutá, žije svoj život ako veľké dieťa.(Jej život zmenilo očkovanie) Takýto ľudia, a vo všeobecnosti aj malé deti rozprávajú veľmi hlasno. Chcú byť počutí a hlasitosťou to aj dosahujú. A tak sestru moja maminka často stišovala. A ja som bola pri tom. A stišovala som svoj hlas dlho, dlho aj v dospelosti. A vôbec som si to neuvedomovala. Myslela som si, že hovorím normálne.

Počas hlasového workshopu a aj po ma prekvapilo, keď mi Anka hovorila, že môj hlas bol čistý. Nepočula falošné tóny. Nemohla som tomu uveriť. Mala som zase z detstva uloženú informáciu, že nemám hudobný sluch.

Náš potenciál je obrovský…., len ho treba objaviť. Aj keď v mojom prípade si nemyslím, že budem spievať. A vlastne prečo nie, len tak pre seba. Zbaví ma to ďalšieho strachu – čo keď niekto bude počuť môj (už nie-) falošný spev J. Ďalší dobrý bod pre moje seba-vedomie.

A tak chodím na hodiny spevu. Keby mi to niekto povedal pred pár rokmi, tak sa dobre zasmejem – „to je nemožné“.

Naučila som sa používať bránicu na posilnenie hlasu. Pri speve vznikajú vibrácie, frekvencie, ktoré z vnútra uvoľňujú bloky uložené na úrovni pamäti buniek.

Anka, ďakujem. Ďakujem, že som Ťa stretla.

 

 

Ak očakávanie nahradí VĎAČNOSŤ
a strach nahradí LÁSKA,
všetko sa môže stať a aj sa STANE!

Pomáham svojim klientom pochopiť, ako súvisí ich život a situácie so zdravotným stavom. Spoločne nájsť program na uzdravenie a udržanie ich zdravia prírodnou cestou.Učím klientov vnímať svoju intuíciu, počúvať ju a konať podľa nej.

 

Lívia Mészárosová 

Terapeut, intuitívny kouč, lektor

Lívia je pre mňa nielen liečiteľka, ale aj psychológ, spovedník, terapeut, mediátor, kouč či učiteľ v jednej osobe. Niekto, kto vám nielen pomôže utíšiť akútnu fyzickú bolesť, či iné trápenie, ale zároveň pomôže objaviť v sebe samoliečivú silu a vnútorné zdroje na uskutočnenie pozitívnych zmien v živote a vo vzťahoch. ...celý text

Mgr. Lenka Vargová Mediátorka, www.mediatorvargova.sk

Na akej úrovni vedomia sa nachádzate?

Môže sa to každú chvíľu meniť. Na ktorej úrovni chcete zostávať najdlhšie? Dá sa to naučiť a natrénovať. Stiahnite si Mapu vedomia a zamyslite sa ...

 

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.